pt., 17 wrz | Bolechowice

Meeting/Teaching No Fun#9

https://slackguide.info/no-fun-highline-meeting/ https://www.facebook.com/events/161040836077221/?ref=newsfeed
Rejestracja jest zamknięta
Meeting/Teaching No Fun#9

Czas i lokalizacja

17 wrz 2021, 15:00 – 19 wrz 2021, 10:00
Bolechowice, 32-082 Bolechowice, Polska

O wydarzeniu

Festiwal Quasi Oficjalny Typ: Highline Miejsce: Bolechowice, Kraków, Polska

Termin: wiosna, jesień Długość taśm: 25-137m Wysokość taśm: do 60m

Odległość spotów: 5 min Dostępność spotów: buty trekkingowe

Bezpieczeństwo: buddy check

Dojazd:

Do Krakowa możesz dolecieć tanimi liniami (Kraków Airport im. Jana Pawła II, Balice). Podróż z lotniska do centrum to ~2E i 25 min. Z centrum zostaje Ci już tylko 20km do festiwalu. Masz dwie drogi transportem publicznym. Tramwajem do Bronowic i autobusem do Bolechowic lub pociągiem do Zabierzowa i autobusem do Bolechowic. Będziesz podróżować niecałą godzinę i zapłacisz ~2E. Alternatywnie, wezwij Uber lub Bolt (~8-9E) albo zapytaj na SlackKrk.

Samochodem dojedziesz w 20 min. Parkujesz go później na jednym z darmowych parkingów w centrum wioski i idziesz dalej pieszo. Jeżeli masz ciężki sprzęt, to podjedź ul. Turystyczną do wejścia do doliny. Masz wtedy 2 min piechotą do biwaku. Tak, jest tam znak zakazu ruchu, dlatego nie uśmiechaj się głośno i po wypakowaniu sprzętu odstaw auto na parking.

Zakwaterowanie:

Spisz na biwaku, w namiocie lub hamaku, ewentualnie w samochodzie u wejścia do doliny (tu jednak ryzyko mandatu, którego jeszcze nikt nie dostał). Do dyspozycji masz drewnianą wiatę, z ławami, stołem i dachem. Wiata może pomieścić 10 osób, o ile się bardzo lubią. Jednak nie liczyłbym na to na No Fun’ie. Raczej więc 6 obojętnych sobie osób znajdzie tu niejaki komfort. Przy większych opadach zmokną Ci plecy, gdyż dach wiaty choć gustowny, to malutki i w trakcie deszczu mało śmieszny. Obok wiaty masz ognisko, gdzie te plecy wysuszysz. Lodówkę znajdziesz w płynącym nieopodal strumyku, podobnie jak wannę do kąpieli. Jest tam pogłębione miejsce, za zakrętem strumienia, z wodą po pas…. jeżeli aktualnie nie po pas, to musisz odkopać i zrobić tamę.

Jedzenie:

Własne zaopatrzenie. Sklep ogólnospożywczy jest w odległości 700 metrów od biwaku. Wodę kupuj w sklepie. Jeżeli nie ma innej możliwości, weź wodę ze strumyka, ale gotuj! Wypicie nieprzygotowanej grozi zmianą odcienia twarzy na bladozielony i mocno luźnym stolcem. Szczegółowych informacji może Ci tu udzielić PositivelyAddicted,o ile będzie miał akurat ochotę na taki temat rozmowy.

Najbliższą restaurację (Sen O Dolinie – dobra pizza i żurek) znajdziesz w pobliskiej wiosce Kobylany, ~30 min piechotą/ 5 min samochodem.

Okolica:

Dolina Bolechowicka podobnie jak okoliczne, Dolina Będkowska i Dolina Kobylańska to cała masa dróg wspinaczkowych. Ta ostatnia to też wspaniałe miejsce na highline. Co więcej, jeśli przyjedziesz tu jesienią, to kolorystyka liści zryje Ci beret jak dobry kwas.

Udostępnij to wydarzenie