• Kamil

Pierwszy zestaw slackline

Zaktualizowano: 10 gru 2020

W tym poście postaram się jak najlepiej opowiedzieć wam o zestawach, które polecam na początek. Te zestawy wystarczą do opanowania podstawowych technik, takich jak: chodzenie, wstawanie bez kontaktu z podłożem, pozycje statyczne oraz pozwolą na przygotowanie się do rozpoczęcia przygody z highlinami.

1. Zestaw MonsterSet (Slackline.pl/Slackhouse)

Na zestaw składa się: ─ 25 metrów taśmy o szerokości 30mm z pętlą na końcu, ─ 2-metrowe zawiesie wykonane z taśmy Levitation (WAŻNE - to zawiesie nie nadaje się do użytku na taśmach highline),napinacz o szerokości 50 mm z pętlą o długości 50 cm, ─ szekla ocynkowana (WAŻNE - ta szekla nie nadaje się do użytku na taśmach highline),

owijki filcowe.


Plusy:

25 m długości

cena 168 zł


Minusy:

szekla ocynkowana

zawiesia taśmowe

napinacz słabej jakości

Istnieje kilka sklepów oraz aukcji internetowych, gdzie możesz kupić ten zestaw. Niestety w wielu z nich jest on sprzedawany bez owijek, które służą do ochrony naszego sprzętu, a także drzew na których rozwieszamy nasze taśmy.

Zobaczcie sami do czego prowadzi nie używanie owijek:


2. Zestaw BUDDHA (Slackhouse)

Na zestaw składa się: 25 metrów taśmy o szerokości 30 mm z pętlą na końcu, napinacz z tulejami prowadzącymi oraz pętlą o długości 50 cm, owijki filcowe z naszytymi uchami do łatwiejszego montażu, lina zabezpieczająca, worek do przechowywania i transportu.


Plusy:

25 m długości

napinacz dobrej jakości z tulejami prowadzącymi

łatwy montaż

system luzowania taśmy

lina zabezpieczająca

owijki z uchami


Minusy:

cena 299 zł

Jak powiesić Buddhę: https://www.youtube.com/watch?v=p2kNSxxPRbA&feature=youtu.be

3. Zestaw LeviSet (Slackline.pl)Na zestaw składa się: 15 metrów taśmy o szerokości 25 mm z pętlą na końcu,

2-metrowe zawiesie wykonane z taśmy levitation (WAŻNE - to zawiesie nie nadaje się do użytku na taśmach highline),

napinacz o szerokości 50 mm z pętlą o długości 50 cm,

szekla ocynkowana (WAŻNE - ta szekla nie nadaje się do użytku na taśmach highline).


Plusy:

─ cena 96zł


Minusy:

─ 15 m długości

─ brak owijek

─ napinacz słabej jakości

─ szekla ocynkowana
4. Zestaw Classic/Fun (Gibbon)
Na zestaw składa się:

taśma o szerokości 50 mm i długości 15 m,

napinacz z pętlą o długości 2,5m,

osłonka na napinacz.


Plusy:

─ jakość wykonania

─ łatwy montaż


Minusy:

─ cena 300 zł

─ taśma o szerokości 5 cm

─ brak owijek


Moją opinię zacznę od końca zestawienia. Zestawy Gibbon są słabymi zestawami na początek jeśli chodzi o kwestię jakość-cena. Nie chodzi mi tu o jakość wykonania, która jest zapewniona na przyzwoitym poziomie, lecz o możliwości które nam daje oraz przepłacanie za markowy produkt. Największym mankamentem tej taśmy jest jednak jej szerokość. Taśmy 50 mm służą do dyscypliny trickline i bardzo słabo przygotują nas pod nadchodzące wyzwanie highlinowe.


Kolejnym zestawem jest najtańszy na naszym rynku LeviSet, który nie dorównuje pod żadnym względem innym. Napinacz jest słabej jakości oraz nie jest dopasowany do szerokości zestawu. Napinając tę taśmę będziemy musieli bardzo uważać, by prowadzić ją idealnie prosto, w innym wypadku możemy ją uszkodzić lub mieć problem z jej demontażem.

Nie można tego zarzucić zestawowi Buddha, który jest moim faworytem. Napinacz sprzedawany jest z tulejami prowadzącymi i jest dobrej jakości (porównywalnie z Gibbonem).

Dostajemy również linę do zabezpieczenia napinacza, co jest bardzo ważne przy napinaniu całej długości zestawu, gdyż nie zostaje nam reszta taśmy do zabezpieczenia. Dużym plusem są także owijki z uchami, przez które przeciągamy zawiesia. Pozwala nam to ustawić wysokość naszej taśmy i bez obaw opadnięcia odejść na drugie stanowisko. Taśma jest za to najbardziej dynamiczna i przyjemna dla stopy ze wszystkich wymienionych zestawów oraz ma 25 m długości.

Podobnie jak zestaw MonsterSet, którego taśma co prawda jest mniej dynamiczna, lecz ma te 25 m długości. Te 10 m różnicy pomiędzy zestawami LeviSet/Classic/Fun a Buddha/MonsterSet odegrają dużą rolę w przygotowaniach do chodzenia dłuższych i wyższych taśm. Zestaw ten nie posiada tulej prowadzących, ale jego cena w stosunku do możliwości jakie nam oferuje pozwala mi go postawić w tym zestawieniu tuż za zestawem Buddha.

Dzięki za przeczytanie! Jeśli macie jakieś pytania to piszcie śmiało.

Zostawiam wam tutaj też linki do każdego zestawu:

1. https://slackhouseshop.pl/produkt/zestaw-monsterset-plus-25m/

2. https://slackhouseshop.pl/produkt/zestaw-buddha-25m/

3. https://slackline.pl/slackline-LeviSet-15

4. https://slackhouseshop.pl/produkt/zestaw-classic-line/

5. https://slackhouseshop.pl/produkt/zestaw-funline/460 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie