• Cygan

Powrót spod taśmy do pozycji siedzącej

Zaktualizowano: 28 gru 2020

Chodzenie na highlinie pod względem techniki jest identyczne jak na longlinie. Różnica jest w tym ze gdy spadniemy z taśmy na highlinie musimy potrafić na nią wrócić, natomiast w parku spadamy na ziemię, wchodzimy na taśmę i zaczynamy zabawę od nowa. Powrót do pozycji siedzącej na hajku dzielimy dwa etapy:

1. Wspinanie się po lonży 2. Obrót spod taśmy

W dzisiejszym filmiku pokażę oraz omówię punkt 2.


CO JEST POTRZEBNE? Zestaw slackline typu Monster bądź Buddha.


JAK POWIESIĆ? Taśmę wieszamy nieco wyżej ─ na tyle abyśmy mogli spokojnie pod nią wisieć i nie dotykać ziemi, ale również nie popadamy w skrajność i nie wieszamy jej na 3-4 metrach. Taśma może być luźna albo dopięta, najlepiej przećwiczyć sobie obydwie opcje.

WAŻNE! PAMIĘTAJ ABY ZABEZPIECZYĆ NAPINACZ! CO I JAK ROBIĆ? Gdy zawiśniemy na taśmie w taki sposób ze obydwie nasze dłonie oraz jedna noga trzymają taśmę przechodzimy do dość płynnego ruchu. Pamiętajcie że głowa wskazuje nam kierunek w którą stronę się obrócimy. Aby wrócić na taśmę wykonujemy jednocześnie zamach nogą oraz przyciągamy się rękoma do taśmy tak aby nasze barki i tyłek były jak najbliżej taśmy. Noga jest najważniejsza! Powinna być ułożona pod kątem prostym do taśmy, wtedy ruch nogi do góry lub do dołu zadziała jak dźwignia, co spowoduje że nasze ciało łatwiej się obróci. Jeśli nasza noga idzie do góry staramy się nie blokować naszego ciała, jeśli wykonujemy zamach nogą prawą w lewo, nasze biodra oraz barki jak i sama głowa również starają się skierować w lewą stronę. FILMIK INSTRUKTAŻOWY:Dzięki za to, że jesteście i do następnego!50 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie