• Cygan

Wspinanie po lonży

Aktualizacja: lip 3

Potrzebny sprzęt: Taśma slackline, może to być zestaw budda bądź monster

Uprząż wspinaczkowa Ringi highline, w ramach treningu może to być karabinek (najlepiej stalowy) Lonża highline, w ramach treningu może być to 4m liny statycznej.


WSTĘP

Wspinanie się po lonży to nieodłączny element taśm highline, gdy spadniemy wisimy na lonży highline, aby wrócić znowu na taśmę musimy się najpierw wspiąć po longu a później wykonać obrót aby ponownie siedzieć na taśmie aby wstać. W tym artykule postaram się wam przedstawić jak wspiąć się po lonży, aby było to zrobione jak najmniej siłowo. Wszystkie ruchy na taśmie highline możemy wykonać praktycznie bez siłowo i do tego trzeba dążyć aby nie tracić niepotrzebnie energii.


JAK POWIESIĆ:

Dla treningu wspinania wieszamy taśmę nieco wyżej na wysokości 2-3 metrów. przed wpięciem taśmy do napinacza przekładamy nasze ringi przed taśmę i dopiero wtedy napinamy taśmę. PAMIĘTAJCIE ABY ZABEZPIECZYĆ NAPINACZ I WOLNY KONIEC TAŚMY PRZYWIĄZAĆ DO DRZEWA. Do ringów przywiązujemy lonże przy użyciu węzła ósemka. Gdy mamy zawiązaną jedną ósemkę zakładamy uprząż i wiążemy druga ósemkę i łączymy uprząż na sobie z lonżą. Jeśli powiesiłeś taśmę tak wysoko że nie możesz sięgnąć lonży użyj krzesła bądź innych bajerów ;) Jesteśmy gotowi do treningu! WAŻNE! Staramy się nie spadać na lonże ponieważ może ona nas nie wyłapać i uderzymy w ziemie a tego nikt nie chce. Gdy czujemy że zaczyna nam brakować siły powoli schodzimy w dół. CO ROBIĆ Wspinanie zaczynamy od pochylenia się lekko do tyłu abyśmy byli w stanie jedną nogę zaprzeć o lonże albo przełożyć nogę aby lonża była na udzie. Następnie przyciągamy się rękoma i zaczynamy się wspinać, noga bardzo pomaga w tym więc nie zapominamy o niej. Gdy złapiemy taśmę obydwoma rękoma wykorzystujemy lonże jak drabinę i nogami wchodzimy po niej, gdy nogi będą blisko taśmy zahaczamy nogą w kolanie o taśmę, druga noga jest przygotowana do nadania nam pędu aby nas ob kręcić na taśmę. FILMIK POKAZOWY:

No i to by było na tyle w tym artykule, zapraszam na pozostałe artykułu gdzie znajdziesz więcej ciekawych news-ów na temat jak przygotować się do taśm highline :)

40 wyświetlenia

©2020 by OdzeradoHighlinera. Stworzone przy pomocy Wix.com